Koliko košta servis kotla i radovi na grejanju?

Ažurirano: 13. avgust 2026.

Redovan servis kotla u Srbiji košta okvirno 4.000–12.000 RSD bez rezervnih delova, zavisno od tipa uređaja. Zamena grejnog tela je 3.000–8.000 RSD za rad, a satnica majstora za grejanje 2.000–4.000 RSD. Servis pred sezonu je jeftiniji od intervencije usred zime.

Radovi na grejanju se razlikuju po tipu sistema više nego po gradu. Gasni kotao, TA peć, podno grejanje i toplotna pumpa su četiri različita posla. Traži ponudu sa specifikacijom.

Cenovnik, grejanje

Cene majstora za grejanje 2026
UslugaOkvirna cena
Servis kotla4.000 RSD – 12.000 RSD
Zamena grejnog tela (rad)3.000 RSD – 8.000 RSD
Radni sat2.000 RSD – 4.000 RSD
Odzračivanje i dopuna sistema2.000 RSD – 5.000 RSD
Montaža sobnog termostata3.000 RSD – 8.000 RSD

Šta pomera cenu

  • Tip sistema: gasni kotao, TA peć, podno grejanje, toplotna pumpa
  • Da li su potrebni originalni rezervni delovi i koliko se čeka isporuka
  • Broj grejnih tela i da li se sistem prazni radi zahvata
  • Pristup instalaciji: vidne cevi naspram cevi u estrihu
  • Termin: usred sezone se plaća i brzina, ne samo rad

Grejanje, cene po gradovima

Isti raspon prilagođen lokalnom nivou cena rada. Materijal se ne razlikuje bitno po gradovima.

Servis kotla, okvirne cene po gradovima
GradServis kotla
Beograd5.000 RSD – 14.500 RSD
Novi Sad4.500 RSD – 13.000 RSD
Niš3.500 RSD – 10.000 RSD
Kragujevac3.500 RSD – 10.000 RSD
Subotica3.500 RSD – 11.000 RSD
Pančevo4.000 RSD – 11.500 RSD
Zrenjanin3.500 RSD – 10.000 RSD
Čačak3.500 RSD – 10.000 RSD
Kraljevo3.500 RSD – 10.000 RSD
Novi Pazar3.000 RSD – 9.500 RSD
Leskovac3.000 RSD – 9.500 RSD
Smederevo3.500 RSD – 11.000 RSD
Valjevo3.500 RSD – 10.000 RSD
Šabac3.500 RSD – 10.000 RSD
Užice3.500 RSD – 10.500 RSD
Kruševac3.500 RSD – 10.000 RSD
Vranje3.000 RSD – 9.000 RSD
Sombor3.500 RSD – 10.000 RSD

Kako da dobiješ tačniju ponudu

  1. Zapiši marku, model i godinu kotla ili toplotne pumpe
  2. Slikaj kod greške sa displeja i manometar sa pritiskom
  3. Navedi koji radijatori ne greju i da li su hladni gore ili celi
  4. Proveri kada je rađen poslednji servis i da li imaš dokumentaciju
  5. Ako je stan u zgradi na daljinskom grejanju, prvo proveri kod upravnika

Česta pitanja

Koliko košta servis kotla i radovi na grejanju?
Redovan servis kotla u Srbiji košta okvirno 4.000–12.000 RSD bez rezervnih delova, zavisno od tipa uređaja. Zamena grejnog tela je 3.000–8.000 RSD za rad, a satnica majstora za grejanje 2.000–4.000 RSD. Servis pred sezonu je jeftiniji od intervencije usred zime.
Šta najviše utiče na cenu, grejanje?
Tip sistema: gasni kotao, TA peć, podno grejanje, toplotna pumpa; Da li su potrebni originalni rezervni delovi i koliko se čeka isporuka; Broj grejnih tela i da li se sistem prazni radi zahvata. Zato dve ponude za naizgled isti posao mogu da se razlikuju, proveri da pokrivaju isti obim pre nego što ih uporediš.
Da li je ovo cenovnik majstora za grejanje ili ponuda?
Ovo je orijentir za planiranje budžeta, sastavljen iz javno dostupnih tržišnih vodiča i tipičnih ponuda na platformi. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne određuje cenu. Obavezujuću cenu za grejanje daje majstor kada vidi opis tvog konkretnog posla.
Zašto se stavke u cenovniku majstora za grejanje toliko razlikuju?
Zato što nisu isti posao. „Radni sat“ ide od 2.000 RSD – 4.000 RSD, dok „Servis kotla“ ide od 4.000 RSD – 12.000 RSD. Kad porediš dve ponude, prvo proveri da pokrivaju istu stavku i isti obim, pa tek onda iznos.
Da li je materijal uračunat u ove cene majstora za grejanje?
Nije, osim gde je izričito navedeno u koloni sa napomenom. Rasponi pokrivaju rad, ono što majstori zovu „ruke“. Kod stavki tipa „radni sat“ materijal se dogovara posebno, pa traži da ponuda razdvoji rad od materijala.

Metodologija. Rasponi su sastavljeni iz javno dostupnih tržišnih vodiča, cenovnika izvođača i tipičnih ponuda majstora na platformi, pa zaokruženi na iznose koji se čitaju kao procena. Poslednja provera: 13. avgust 2026.. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne garantuje cenu.

Više o usluzi: Grejanje →

Cene drugih usluga

Mobilna aplikacija

Opiši posao i pronađi majstora, dobij procenu direktno u aplikaciji

Na sajtu istražuješ usluge, cene i lokalne profile. U aplikaciji opišeš posao, vidiš majstore iz svog mesta i od njih tražiš ponudu.

  • Predlog majstora po traženoj usluzi i mestu
  • Ocene i istorija poslova na profilu majstora
  • Verifikovani profili sa oznakom poverenja
  • Chat sa majstorom oko detalja posla

Zdravo!

Šta ti treba danas?

Zatraži ponudu

Dodaj foto ili video

1

Opiši problem

Beograd (Vračar) · 11000

2

3 ponude stigle

M

Marko P.

4.9 · 2.500 RSD

S

Servis Plus

4.7 · 3.200 RSD

M

Majstor 24

5.0 · 2.800 RSD

3

Chat posle prihvatanja

PočetnaPosloviPorukeProfil