Koliko košta montaža nameštaja?

Ažurirano: 13. avgust 2026.

Sklapanje manjeg komada nameštaja u Srbiji košta okvirno 2.000–5.000 RSD, garderober 5.000–15.000 RSD zavisno od veličine, a montaža kuhinje se računa po dužnom metru, okvirno 3.000–7.000 RSD/m. Vešanje televizora ide 3.000–7.000 RSD.

Montaža je posao kod kog je fiksna cena unapred sasvim uobičajena, dovoljno je da pošalješ spisak komada.

Cenovnik, montaža nameštaja

Cene montaže nameštaja 2026
UslugaOkvirna cena
Sklapanje manjeg komada2.000 RSD – 5.000 RSD
Garderober / plakar5.000 RSD – 15.000 RSD
Montaža kuhinje3000 – 7000 RSD/m
Vešanje televizora3.000 RSD – 7.000 RSD

Šta pomera cenu

  • Broj i veličina komada
  • Tip zida kod kačenja: beton, opeka, gips, siporeks
  • Da li je potrebna demontaža postojećeg nameštaja
  • Sprat i pristup za unos velikih elemenata
  • Odvoz ambalaže posle montaže

Montaža nameštaja, cene po gradovima

Isti raspon prilagođen lokalnom nivou cena rada. Materijal se ne razlikuje bitno po gradovima.

Sklapanje manjeg komada, okvirne cene po gradovima
GradSklapanje manjeg komada
Beograd2.500 RSD – 6.000 RSD
Novi Sad2.000 RSD – 5.500 RSD
Niš1.500 RSD – 4.500 RSD
Kragujevac1.500 RSD – 4.500 RSD
Subotica2.000 RSD – 4.500 RSD
Pančevo2.000 RSD – 5.000 RSD
Zrenjanin1.500 RSD – 4.500 RSD
Čačak1.500 RSD – 4.500 RSD
Kraljevo1.500 RSD – 4.500 RSD
Novi Pazar1.500 RSD – 4.000 RSD
Leskovac1.500 RSD – 4.000 RSD
Smederevo2.000 RSD – 4.500 RSD
Valjevo1.500 RSD – 4.500 RSD
Šabac1.500 RSD – 4.500 RSD
Užice2.000 RSD – 4.500 RSD
Kruševac1.500 RSD – 4.000 RSD
Vranje1.500 RSD – 4.000 RSD
Sombor1.500 RSD – 4.000 RSD

Kako da dobiješ tačniju ponudu

  1. Napravi spisak komada ili slikaj pakovanja sa oznakama modela
  2. Proveri da je sav materijal isporučen pre dolaska majstora
  3. Oslobodi prostor za sklapanje
  4. Reci od čega su zidovi ako se nešto kači
  5. Dogovori ko odnosi kartonsku ambalažu

Česta pitanja

Koliko košta montaža nameštaja?
Sklapanje manjeg komada nameštaja u Srbiji košta okvirno 2.000–5.000 RSD, garderober 5.000–15.000 RSD zavisno od veličine, a montaža kuhinje se računa po dužnom metru, okvirno 3.000–7.000 RSD/m. Vešanje televizora ide 3.000–7.000 RSD.
Šta najviše utiče na cenu, montaža nameštaja?
Broj i veličina komada; Tip zida kod kačenja: beton, opeka, gips, siporeks; Da li je potrebna demontaža postojećeg nameštaja. Zato dve ponude za naizgled isti posao mogu da se razlikuju, proveri da pokrivaju isti obim pre nego što ih uporediš.
Da li je ovo cenovnik majstora za montažu nameštaja ili ponuda?
Ovo je orijentir za planiranje budžeta, sastavljen iz javno dostupnih tržišnih vodiča i tipičnih ponuda na platformi. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne određuje cenu. Obavezujuću cenu za montaža nameštaja daje majstor kada vidi opis tvog konkretnog posla.
Zašto se stavke u cenovniku majstora za montažu nameštaja toliko razlikuju?
Zato što nisu isti posao. „Sklapanje manjeg komada“ ide od 2.000 RSD – 5.000 RSD, dok „Garderober / plakar“ ide od 5.000 RSD – 15.000 RSD. Kad porediš dve ponude, prvo proveri da pokrivaju istu stavku i isti obim, pa tek onda iznos.
Da li je materijal uračunat u ove cene majstora za montažu nameštaja?
Nije, osim gde je izričito navedeno u koloni sa napomenom. Rasponi pokrivaju rad, ono što majstori zovu „ruke“. Kod stavki tipa „sklapanje manjeg komada“ materijal se dogovara posebno, pa traži da ponuda razdvoji rad od materijala.

Metodologija. Rasponi su sastavljeni iz javno dostupnih tržišnih vodiča, cenovnika izvođača i tipičnih ponuda majstora na platformi, pa zaokruženi na iznose koji se čitaju kao procena. Poslednja provera: 13. avgust 2026.. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne garantuje cenu.

Više o usluzi: Montaža nameštaja →

Cene drugih usluga

Mobilna aplikacija

Opiši posao i pronađi majstora, dobij procenu direktno u aplikaciji

Na sajtu istražuješ usluge, cene i lokalne profile. U aplikaciji opišeš posao, vidiš majstore iz svog mesta i od njih tražiš ponudu.

  • Predlog majstora po traženoj usluzi i mestu
  • Ocene i istorija poslova na profilu majstora
  • Verifikovani profili sa oznakom poverenja
  • Chat sa majstorom oko detalja posla

Zdravo!

Šta ti treba danas?

Zatraži ponudu

Dodaj foto ili video

1

Opiši problem

Beograd (Vračar) · 11000

2

3 ponude stigle

M

Marko P.

4.9 · 2.500 RSD

S

Servis Plus

4.7 · 3.200 RSD

M

Majstor 24

5.0 · 2.800 RSD

3

Chat posle prihvatanja

PočetnaPosloviPorukeProfil