Koliko košta montaža sobnih vrata?

Ažurirano: 13. avgust 2026.

Montaža sobnih vrata sa štokom u Srbiji košta okvirno 4.000–10.000 RSD po komadu za rad, bez vrata i štoka. Cena po komadu pada kad se radi više vrata odjednom, a raste kod teleskopskih štokova i kliznih sistema.

Ako menjaš sva vrata u stanu, traži cenu za ceo paket, izlazak i priprema se plaćaju jednom.

Cenovnik, unutrašnja vrata

Cene montaže vrata 2026
UslugaOkvirna cena
Montaža sobnih vrata sa štokom4.000 RSD – 10.000 RSD
Zamena samo krila2.500 RSD – 6.000 RSD
Klizna vrata preko zida6.000 RSD – 15.000 RSD
Demontaža starih vrata1.000 RSD – 3.000 RSD

Šta pomera cenu

  • Broj vrata: cena po komadu pada kod većeg paketa
  • Da li se menja i štok ili samo krilo
  • Debljina zida i da li je štok teleskopski
  • Klizna vrata u kaseti traže zidarsku pripremu
  • Demontaža starih vrata i odvoz

Unutrašnja vrata, cene po gradovima

Isti raspon prilagođen lokalnom nivou cena rada. Materijal se ne razlikuje bitno po gradovima.

Montaža sobnih vrata sa štokom, okvirne cene po gradovima
GradMontaža sobnih vrata sa štokom
Beograd5.000 RSD – 12.000 RSD
Novi Sad4.500 RSD – 11.000 RSD
Niš3.500 RSD – 8.500 RSD
Kragujevac3.500 RSD – 8.500 RSD
Subotica3.500 RSD – 9.000 RSD
Pančevo4.000 RSD – 9.500 RSD
Zrenjanin3.500 RSD – 8.500 RSD
Čačak3.500 RSD – 8.500 RSD
Kraljevo3.500 RSD – 8.500 RSD
Novi Pazar3.000 RSD – 8.000 RSD
Leskovac3.000 RSD – 8.000 RSD
Smederevo3.500 RSD – 9.000 RSD
Valjevo3.500 RSD – 8.500 RSD
Šabac3.500 RSD – 8.500 RSD
Užice3.500 RSD – 9.000 RSD
Kruševac3.500 RSD – 8.000 RSD
Vranje3.000 RSD – 7.500 RSD
Sombor3.500 RSD – 8.000 RSD

Kako da dobiješ tačniju ponudu

  1. Izmeri širinu, visinu i debljinu zida za svaki otvor
  2. Odredi smer otvaranja svakih vrata (levo/desno, unutra/napolje)
  3. Prebroj koliko komada ide odjednom
  4. Navedi da li se menja pod: utiče na visinu krila

Česta pitanja

Koliko košta montaža sobnih vrata?
Montaža sobnih vrata sa štokom u Srbiji košta okvirno 4.000–10.000 RSD po komadu za rad, bez vrata i štoka. Cena po komadu pada kad se radi više vrata odjednom, a raste kod teleskopskih štokova i kliznih sistema.
Šta najviše utiče na cenu, unutrašnja vrata?
Broj vrata: cena po komadu pada kod većeg paketa; Da li se menja i štok ili samo krilo; Debljina zida i da li je štok teleskopski. Zato dve ponude za naizgled isti posao mogu da se razlikuju, proveri da pokrivaju isti obim pre nego što ih uporediš.
Da li je ovo cenovnik majstora za vrata ili ponuda?
Ovo je orijentir za planiranje budžeta, sastavljen iz javno dostupnih tržišnih vodiča i tipičnih ponuda na platformi. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne određuje cenu. Obavezujuću cenu za unutrašnja vrata daje majstor kada vidi opis tvog konkretnog posla.
Zašto se stavke u cenovniku majstora za vrata toliko razlikuju?
Zato što nisu isti posao. „Demontaža starih vrata“ ide od 1.000 RSD – 3.000 RSD, dok „Klizna vrata preko zida“ ide od 6.000 RSD – 15.000 RSD. Kad porediš dve ponude, prvo proveri da pokrivaju istu stavku i isti obim, pa tek onda iznos.
Da li je materijal uračunat u ove cene majstora za vrata?
Nije, osim gde je izričito navedeno u koloni sa napomenom. Rasponi pokrivaju rad, ono što majstori zovu „ruke“. Kod stavki tipa „demontaža starih vrata“ materijal se dogovara posebno, pa traži da ponuda razdvoji rad od materijala.

Metodologija. Rasponi su sastavljeni iz javno dostupnih tržišnih vodiča, cenovnika izvođača i tipičnih ponuda majstora na platformi, pa zaokruženi na iznose koji se čitaju kao procena. Poslednja provera: 13. avgust 2026.. Ne Radi Sam nije izvođač radova i ne garantuje cenu.

Više o usluzi: Unutrašnja vrata →

Cene drugih usluga

Mobilna aplikacija

Opiši posao i pronađi majstora, dobij procenu direktno u aplikaciji

Na sajtu istražuješ usluge, cene i lokalne profile. U aplikaciji opišeš posao, vidiš majstore iz svog mesta i od njih tražiš ponudu.

  • Predlog majstora po traženoj usluzi i mestu
  • Ocene i istorija poslova na profilu majstora
  • Verifikovani profili sa oznakom poverenja
  • Chat sa majstorom oko detalja posla

Zdravo!

Šta ti treba danas?

Zatraži ponudu

Dodaj foto ili video

1

Opiši problem

Beograd (Vračar) · 11000

2

3 ponude stigle

M

Marko P.

4.9 · 2.500 RSD

S

Servis Plus

4.7 · 3.200 RSD

M

Majstor 24

5.0 · 2.800 RSD

3

Chat posle prihvatanja

PočetnaPosloviPorukeProfil